Copywriting- w najprostszym tego słowa znaczeniu to sztuka sprzedawania produktów bądź usług za pomocą słów. Każdy z Was na pewno nie raz kupił jakiś produkt, ponieważ miał wrażenie, że firma zwraca się bezpośrednio, wiedząc, czego szukasz i jakie masz oczekiwania.

W dzisiejszych czasach copywriting stał się tak powszechny, że występuje praktycznie wszędzie. Dobra agencja reklamowa może umieścić go na ulotkach, billboardach, stronach internetowych, sklepach itp. Z pozoru copywriting wydaje się prosty, bo cóż to za filozofia napisać kilka słów o sprzedawanym produkcie, powiększając nagłówek oraz ubierając go w jaskrawe kolory... Tylko dlaczego większość firm tworzy nieatrakcyjne, powtarzalne teksty, które wcale nie przekonują do zakupu potencjalnego klienta, a często wręcz mają odwrotne skutki? W tym miejscu warto ponownie powiedzieć, że copywriting jest sztuką, którą nie każdy jest w stanie opanować. Firmy, które nie radzą sobie z tym zadaniem, powinny zlecić je komuś z zewnątrz, ponieważ tylko dobrze skonstruowany tekst jest w stanie przyciągnąć potencjalnych klientów, zwiększając tym samym obroty firmy i realne zainteresowanie na rynku.

Jeśli jednak chcesz samodzielnie napisać tekst, nasza agencja radzi, że musisz dobrze wiedzieć, do czego ludzie używają Twoich produktów, dlaczego ludzie je kupują i jakie są ich oczekiwania. Trzeba postawić się na miejscu kupującego i odpowiedzieć sobie na te pytania. Teksty muszą mieć wpływ na emocje potencjalnego klienta, pobudzać jego wyobraźnię, oraz przede wszystkim powodować chęć kupienia produktu. Zdecydowana większość osób tylko „skanuje”  teksty na stronie, mało kto czyta wszystko, dlatego szczególnie ważne są przyciągające uwagę tytuły. Nasza agencja reklamowa zajmuje się pisaniem tekstów copywritingowych od podstaw. Wiemy co zrobić, by zainteresować klienta, tworząc unikalną treść. 

Skontaktuj się z nami!

Masz pytania? Zadzwoń do nas lub wyślij pytanie ofertyowe na adres e-mail,
jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku 8.00-17.00